Po-Pá:   8:00-16:00 hod.     +420 776 126 254      info@top-tonery.cz

KONTAKT

TOP-TONERY.CZ
tel: +420 776 126 254
info(a)top-tonery.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ZBOŽÍ V AKCICo znamená 5% pokrytí a jak vypadá?

Pokud se podíváte na krabici od toneru můžete vidět něco takového jako "2100 stran při 5% pokrytí". To je dost, řeknete si, ale co to vlastně znamená?

Jak velké je 5% pokrytí?Výše uvedené vzorky ukazují, jak asi 5% pokrytí vypadá. Jak můžete vidět, jsou všechny trochu jiné.Přesné ztvárnění pětiprocentního pokrytí čb strany můžete vidět zde.Přesné ztvárnění pětiprocentního pokrytí barevné strany (4 x 5%) můžete vidět zde.

A kdo vlastně měření a proč zrovna 5% vytvořil?
Měření na 5% pokrytí bylo vytvořeno Mezinárodní organizací pro normalizaci. Ve svém dokumentu s názvem ISO / IEC 19798:2007 vypočítali, že průměrný obchodní dopis vytisknutý na papír formátu A4 odpovídá právě pětiprocentnímu pokrytí standardním černým inkoustem nebo tonerem. Proto za předpokladu, že jste tiskli přibližně takovýto obchodní dopis, měli byste být schopni vytisknout podle našeho příkladu 2100 kopií pomocí jedné náplně.
Jednoduché ne?
No, není to tak jednoduché, jak se zdá ...Jaké jsou problémy s použitím tohoto měření?


Skutečná výtěžnost náplně záleží na mnoha různých a na první pohled bezvýznamných faktorech.

Mezi ně patří:
Velikost použitého písma.Typ použitého písma.Tloušťka písma.Šířka ohraničení stránky.Přidání doplňků jako jsou grafy, obrázky aj.
Kupříkladu, pomocí nezávislého výzkumu bylo zjištěno, že při srovnávání typických skupin oblíbených písem mezi velikostí bodu 9-12, písmo typu Calibri vám umožní použít větší počet slov při dodržení 5% pokrytí, než všechny ostatní testované písma.Calibri je nyní výchozí písmo ve většině produktů společnosti Microsoft. Teoreticky to znamená, že přechod na Calibri pro všechny vaše tiskové práce vám v dlouhodobém horizontu ušetří peníze.
Jednoznačná odpověď na otázku jak vypadá 5% pokrytí není. Údaj o počtu stránek vytisknutelných s danou náplní je nutné brát jako velmi orientační.Pokud to není nezbytně nutné myslete na to nejzákladnější co chcete vytisknout a omezte každé další formátování, zrušte pozadí a zejména obrázky, které chcete přidat do dokumentů, neboť se tím snižuje počet stránek, které lze vytisknout z jedné kazety.
To nejlepší, co můžete udělat, pokud chcete získat maximální počet výtisků z vaší náplně je vždy tisknout pomocí nejzákladnějšího formátování. Tím, že zmenšíte velké titulky, tučný řez písma, grafiky, snížíte pokrytí a dostanete se blíže k 5% stavu.
V reálném světě ale není možné uvažovat při vytváření dokumentu nad tím, jaký dopad to bude mít na spotřebu náplně.  Vytvořte dokument takový, jaký potřebujete a raději omezte tisk čehokoliv jiného co vytisknout vlastně ani nepotřebujete.

 

OGQ0NTQw