Po-Pá:   8:00-16:00 hod.     +420 776 126 254      info@top-tonery.cz

KONTAKT

TOP-TONERY.CZ
tel: +420 776 126 254
info(a)top-tonery.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ZBOŽÍ V AKCI

cena 3 489,00 Kč
cena 1 890,00 Kč


Pozor na rozdíly v kvalitě

Pokud jde o kvalitu existuje několik typů kazet, které si můžete zakoupit. Pojďme se podívat na to, které to jsou a na rozdíly mezi nimi.

Originální kazeta: náplň vyrobená výrobcem zařízení. Kvalita je zaručena, ale tento typ náplní je nejdražší. Originální náhradní náplň je mnohdy dražší než celá tiskárna. Je to proto, že veškeré  komponenty, plastový obal a další díly jsou nové. Ale zejména proto, že v ceně nové originální náplně platíte i tučné zisky managementu těchto nadnárodních firem.

Renovovaná kazeta: Renovace prázdné kazety je tou nejvýhodnější cestou po které byste se měli vydat. Profesionálně zrenovovaná kazeta má stejný nebo dokonce lepší tisk než originální kazeta. Skořepina z prázdné kazety je znovu použita. Tiskové komponenty uvnitř kazety jsou kompletně rozebrány a vyměněny za nové. Zásobník je naplněn tonerovým práškem přímo určeným do daného typu kazety. Takováto kompletní renovace kazety může trvat 20-45 minut. I přes časovou náročnost a výměnu všech na tisku se podílejících prvků je výsledná cena na úrovni 40-60% ceny originální kazety.

Kompatibilní či alternativní kazeta: toto jsou generické verze originálních kazet. Kazety jsou kompletně vyrobené z nových komponent včetně skořepiny. Z důvodu konkurenceschopnosti (tlaku na cenu) jsou tyto náplně osazeny méně kvalitními komponenty a tonerovými prášky. Také dodržování patentových práv nedovoluje výrobcům kompatibilů vyrobit přesnou kopii originální kazety. To vše se negativně projevuje na kvalitě a spolehlivosti tisku kompatibilních či alternativních kazet. A protože tyto náplně jsou také jako originální jednorázovými, přínos ekologii je nulový.

Refill (neboli repasovaná, doplněná) kazeta: jedná se o nejlevnější a nejhorší typ kazety, kterou můžete získat. Poznáte ji podle podezřele nízké ceny. Je to prostě prázdná kazeta znovu naplněná tonerem s opakovaným použitím tiskových komponent uvnitř těla kazety. Tonerový prášek použitý pro plnění je univerzální pro více typů kazet (levnější řešení). Kvalitní tisk u těchto kazet nehledejte. Rovněž spolehlivost je na nízké úrovni a dost často nastane selhání některé z komponent.

 

NTdmOT