Po-Pá:   8:00-16:00 hod.     +420 776 126 254      info@top-tonery.cz

KONTAKT

TOP-TONERY.CZ
tel: +420 776 126 254
info(a)top-tonery.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍJak se orientovat v nabídkách?

Na trhu je mnoho dodavatelů neoriginálních náplní. Kde a jak se vyrábějí a jakou mají kvalitu se velmi liší. Zde je několik otázek na dodavatele, které si zjistěte, aby jste získali za své peníze co nejspolehlivější náplň:

Je firma výrobcem či jen dodavatelem?

Mnoho firem tonery pouze přeprodává a nemá zájem na kvalitě produktů, ale zajímá se pouze o nákupní cenu. Pochopitelně si tímto nevybere kvalitního dodavatele.

Zadejte renovaci přímo výrobní firmě!

Jaká je cena?

Buďte opatrní, když je kazeta směšně levná - jedná se o nedokonale vyrobené náplně. Jedná se kazety typu "refill". Zjistěte si cenu originální kazety a z nabídek renovací vybírejte jen ty jenž se pohybují v rozmezí 40-60% ceny originálu.


Mají službu, aby vaše prázdné kazety vyzvedli a zrenovovali?

Nebo Vám řeknou ať hodíte prázdnou náplň do koše? Vyzvednutí prázdné kazety by měla být součást služby renovace tonerů. V opačném případě je přínos ekologii nulový. Taková firma sbírá jednou vypsané originální kazety, naplní je a prodá. Zpět je již nechce a to z toho důvodu, že nemění komponenty uvnitř kazety. Tyto komponenty jsou poté již značně opotřebované. Vyberte firmu, která zrenovuje přímo Vaši prázdnou kazetu a to opakovaně.


Je instalován nový čip na kazetě?

Do čipu na kazetě tiskárna zapisuje počet vytištěných stran. Např. pokud je toner stavěn na 2000 stran, budete moci vytisknout stejný počet stran pokud výrobce mění čip na kazetě, jako u originální kazety i když si koupíte kazetu renovovanou. Množství stran které je schopna náplň vytisknout je založeno na 5% pokrytí stránky (více zde). Mějte prosím na paměti, že pokud tisknete s 10% pokrytí, budete moci vytisknout pouze polovinu deklarovaného počtu (v našem případě tedy 1000 stránek). Počet zbývajících stránek je přepočítáno podle toho, kolik toneru se použilo u předchozích stránek.

Upozornění: některé tonerové náplně, zejména ty starší, čipy nemají. Pokud při tisku vidíte, kolik stránek či toneru zbývá a tiskárna vám dává varování "DOCHÁZÍ TONER", vězte, že máte čipované  tonerové kazety. Vyměníte-li prázdnou kazetu za renovovanou bez čipu, tiskárna ohlásí "neoriginální spotřební materiál" nebo "použitá kazeta se používá" a nebudete mít přehled o stavu toneru v kazetě a počtu vytištěných stran. A pokud nemáte přehled o počtu vytištěných stran, nemůžete se ujistit zdali renovovaný toner vytiskl tolik stran kolik vytisknout měl. Vyberte si tedy dodavatele, který mění čipy na kazetách.

Testuje výrobce naplněné kazety?

Velmi důležité! Budete překvapeni množstvím firem jenž kazety po renovaci nevyzkouší a neujistí se tak o bezchybném tiskovém výstupu.

Jakou záruku dodavatel poskytuje?

Dávejte si pozor na záruky kde je podmínkou nějaký minimální zůstatek toneru v náplni, např. 50%! Dodavatel by Vám měl poskytnout záruku do úplného spotřebování a náplň v případě poruchy opravit, vyměnit popř. poskytnout adekvátní slevu na další renovaci.Záruka na tiskárnu v případě poškození způsobeného náplní je samozřejmostí. Vyžádejte si ji ale písemně, budete překvapeni odpověďmi!

Zeptejte se na reference zákazníků.

Zobrazte si webové stránky dodavatele a podívejte se na to, co o nich ostatní říkají.

Takže pokud máte dodavatele, který splňuje všechny výše uvedená kritéria, měli byste platit méně než za originální toner, ale více než jen za doplňované či kompatibilní kazety. Zkrátka proto, že výrobce pravých renovovaných tonerů investuje více do výměny komponent tiskové kazety, má vyšší standardy kvality a provádí kontroly kvality.

Mějte to na paměti, když budete kupovat další náplně. Vyberte si pro svůj další tisk pravou renovovanou kazetu. Nejen pro úsporu nákladů a vysokou kvalitu, ale i pro životní prostředí.

Originální kazety musí procestovat tisíce kilometrů než se k Vám dostanou a spálí tak spoustu zbytečného paliva (a vytvoří tím tuny emisí skleníkových plynů). Nákup kvalitních, místně vyrobených kazet dává největší smysl. Zabráníte tím zbytečnému plýtvání paliva (a tedy i emisím skleníkových plynů). Přes 450 000 000 kazet skončí každý rok na skládkách jen proto, že jsou vyhozeny do koše.

Renovované náplně ušetří Vaše peníze, ušetří ropu, vytvoří místní pracovní místa a jsou ekologické.

Nyní si můžete vybrat svého dodavatele. Výběrem správného dodavatele jste schopni zajistit obrovské úspory nákladů při zachování spolehlivosti a kvality vašeho tisku a pomůžete životnímu prostředí!

Ujistěte se, že dostanete kvalitní renovované tonerové kazety.

 

MTkyZGQ